Lidka

“W świadomym ciele świadomy oddech” – praktyka jogi dla uważności

Wdech… Wydech… Od tego wszystko się zaczyna. Przez jego obserwację możemy ściągnąć, zaprosić umysł do tu i teraz. Usiądź na ziemi, zamknij oczy… i poczuj ciało. Poczuj oddech. Osadź się w sobie i odkryj rzeczywistość.

OwczarArt

Warsztaty gry na didgeridoo

Flu Grypa Twórcza

Twórcze warsztaty tkackie i szydełkarskie

Grypa Twórcza Flu przyzywa Wszystkich Zainteresowanych szeroko pojętą twórczością. Chcemy usiąść z Wami na trawie i wspólnie kreować rzeczy piękne.

Ze znalezionych w lesie patyków zrobimy krosna, na których będziemy tkać gobelinowe obrazy. Zrobimy łapacze snów: małe do zabrania ze sobą do domu i jeden duży, który będzie nas chronił podczas festiwalu. Inspirując się tradycją słowiańską chcemy, jak dawniej kobiety, spotkać się na wspólnym motaniu lalek przeznaczenia. Intencje będziemy wyplatać ze ścinków tkanin i włóczek. Najważniejsza jednak w tym procesie będzie energia grupy orz kolektywna moc stwórcza. Bądźmy więc razem, zarażajmy się nawzajem dobrem

i pięknem.

Do zobaczenia :=⊙=:”

UWOLNIJ ŻYWIOŁY

Warsztaty otwierania głosu i śpiewu tradycyjnego

W otoczeniu łąk i gór nauczymy się podstaw metod relaksacyjnych z użyciem głosu, odnajdziemy przeponę, trochę ją pomasujemy, a potem przejdziemy do dzieła czyli otwierania głosu.

Na co dzień często nie zadajemy sobie pytania czy nasz głos jest wolny i swobodny, czy może tłumiony przez różne czynniki zarówno zewnętrzne i wewnętrzne. Z pomocą w tym zadaniu przyjdzie energia prosto z Gór.

Amelia – z wykształcenia muzykolog, animator kultury, na co dzień wiolonczelistka bezustannie preparująca różne rodzaje muzyki. Na warsztatach podaruje Wam trochę umiejętności emisji głosu, śpiewu tradycyjnego, otwartego głosu i radości płynącej z uwalniania głosu. Warsztaty nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności. Odnajdą się wszyscy.

LinArt

Terenowe warsztaty tworzenia ozdób z rzeczy znalezionych w lesie

Pedro Polak’o

“Spotkanie siebie” – warsztaty pracy z ciałem

Miejsce, które poszerzy rozumienie siebie poprzez ruch i bezruch, a także współgranie z dźwiękami, ciszą i innymi uczestnikami. Uczestnik będzie używał prostych technik głosowych, improwizacji tanecznej i ruchowej, oraz obecności innych do głębszego zrozumienia swojego miejsca w przestrzeni. Ten warsztat pozwala na późniejsze dobranie kilku ćwiczeń, abyś mógł stosować je w swojej codziennej praktyce poszerzania świadomości. Zajęcia odpowiednie dla osób w każdym wieku posiadających zróżnicowany stopień ciekawości.

Czy jesteś tutaj? I zupełnie szczerze… kim jesteś?”

Pedro Polak’o – Urodzony w Łodzi, ukończył psychologię w Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się w pracy z grupą i czerpie inspiracje z solowych podróży, przypadkowych spotkań i dopracowanych konstrukcji. Używa pracy z ciałem, masażu, dźwięku, medytacji i pracy z energią. Jego działania mają na celu odkrywanie i pogłębienie rozumienia własnego istnienia. Współtwórca grupy Musica Medicina.

Kamil ‘KarWil’ Wilkoszewski

Warsztaty gry na perkusyjnych instrumentach etnicznych oraz warsztaty konnakol

Multiperkusjonalista, tłumacz tekstów etnomuzykologicznych, propagator perkusyjnej kultury etnicznej
Twórca autorskich projektów Guru-Shishya i Trans-Kultura (djembe), grał flamenco z Aire Andaluz (cajon), Celtic folk z Banshee (bodhran), latin jazz z zespołem Bomba Latina (bongos, perkusjonalia), neo-folk z zespołem Południca! (perkusja, tapan, darbuka), muzykę orientalną z Projektem na Gitarę i Perkusjonalia (tabla, darbuka, bębny obręczowe, riqq, konnakol), sambę batucadę z Sorrir por Favor. Współpracował z Poprzytula, Duch, Trans-Mandla, Robertem Kasprzyckim.
Wyróżniony na Festiwalu Instrumentów Unikatowych. Twórca muzyki do finałowego spektaklu sekcji plastycznej FAMY, wyróżnionego nagrodą specjalną Rady Artystycznej Famy. Pokazy dla programu “Podróże z Żartem”. Artysta tygodnia portalu Interia.pl i wykonawca miesiąca portalu Muzzo.pl. Prezes stowarzyszenia Miłośników Kultury Etnicznej Etnica, administrator wortalu i forum Djembe.pl, tłumacz etnomuzykologicznym związanym z wydawnictwem Universitas. Współpracując z Davidem Courtneyem, (Texas Institute for Indian Studies) przetłumaczył i doprowadził do publikacji autora m.in. w zbiorze “Estetyka Transkulturowa” (Universitas, 2004). Wraz z Radosławem Nowakowskim “Osjan” dokonał tłumaczeń do “Antologii sztuki Andów i Zachodniej Amazonii” pod red. Katarzyny Zajdy. Kształcony w Indiach i Egipcie (m. in. na Akademii Muzycznej w Jaipurze – klasa perkusji północnoindyjskiej). Spędził łącznie w Azji ponad dwa lata.
Prowadził warsztaty dla festiwali Ethnoport Poznań, wiedeński Salam Orient, berlińskie Orientalnachte, Etnofestiwal (5 edycji), Afryka 2008 i 2009, Miraże Pustynne, Festiwal Instrumentów Unikatowych, Jarmark Dominikański, Studnia Sztuki, i wiele innych. Polski artysta firmy MEINL. Administrator portalu Djembe.pl i forum Djembe.pl. Prezes Stowarzyszenia Etnica.

Nieformalna Grupa Artystyczna Poczekalnia

Warsztaty rysunkowe

Motywy szamańskie w bajkach Słowian

Prelekcja, prow. Jakub Zielina

Wprowadzenie do buddyzmu

Prelekcja, prow. Tomek Raszewski