Wa-Da-Da

Wa-Da-Da
Afro-Cuban-Etno-Dub
[Rzeszów]

Projekt WADADA powstał w 1996 roku z inicjatywy Dominika Muszyńskiego. Tworzy muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby i Brazylii ze sporą domieszką rodzimych melodii. Grupa zagrała kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Od 2013 roku rozwija się w nowych kierunkach, łącząc akustyczne brzmienie bębnów z elektronicznymi efektami, gitarą i instrumentami klawiszowymi.
„Wolna Siódemka”
„Sali”
Wa-Da-Da na Facebooku

Fraktale

Fraktale
Psychedelic-Experimental-Dark Yass
[Kraków]

Muzykę zespołu można określić jako mantryczne, snujące się, ale ustrukturyzowane improwizacje zawierające elementy jazzu, psychodelii oraz muzyki orientalnej. Fraktale to dźwięki pełne barw, przestrzeni i emocji. To muzyczna podróż w głąb tego, co niewyrażalne słowami, dążące do nieskończoności, pozornie niedoskonałe i przypadkowe, a jednocześnie uporządkowane.
„Nemezis” live
Fraktale na Bandcampie
Fraktale na Facebooku

Obiekty

Obiekty
Noise-Ambient Improvisation
[Kraków]

Obiekty to formacja opierająca swoje funkcjonowanie na improwizacji, repetycji i transie, które mogą przybierać najróżniejsze formy – od kosmicznego ambientu, przez krautową powtarzalność aż po noise’owy zgiełk. W składzie Obiektów można znaleźć muzyków związanych z następującymi krakowskimi zespołami: Artykuły Rolne, Bad Light District, Kaseciarz, MILION MUCH i New York Crasnals.
„Midnight City”
Obiekty na Bandcampie
Obiekty na Facebooku

Łotry

Łotry
Psychedelic-Space-Shoegaze-Rock
[Kraków]

Ich pierwsze nagrania pojawiły się w roku 2011. Przez fanów często porównywani do Queens Of The Stone Age. Tworzą przestrzenny, hipnotyczny, eksperymentalny rock owiany senno-marzycielską atmosferą. Na koncie mają 3 albumy, z czego ostatni “In The Woods” ukazał się trzy lata temu, a ich teledyski można było zobaczyć w m.in TVP Kultura.
„Road of Bones”
Łotry na Bandcampie
Łotry na Facebooku

Kirszenbaum

Kirszenbaum
Anti-Folk, Post-Folk
[Kraków]

Są jak Wyspiański na mefedronie. Krakowski duet ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip. Mocno eklektyczny styl projektu oparty jest na bliskiej współpracy gitar, post-rockowych skrzypiec i nagrywanych na żywo loopów. Wszystko to składa się na współczesną i bardzo specyficzną interpretację słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków, podlaną dynamicznym, szepcząco-krzyczącym duetem wokalnym. W ciągu pierwszego roku działalności Kirszenbaum wielokrotnie gościł na antenie Radia Kraków, otrzymał główną nagrodę Festiwalu Synestezje, został entuzjastycznie przyjęty przez Krakowską Scenę Muzyczną oraz wystąpił przed takimi artystami jak Bobby the Unicorn, Ania Dąbrowska czy Fisz Emade Tworzywo.
„Człowiek-ćma”
Kirszenbaum na Bandcampie
Kirszenbaum na Facebooku

Fren

Fren
Progressive Post-Rock
[Kraków]

Międzynarodowy, polsko-ukraiński zespół tworzący nieszablonową muzykę z pogranicza rocka progresywnego i post-rocka. Natchnione teatralną wrażliwością dźwięki klawiszy łączą się z surowym, lampowo-vintage’owm brzmieniem gitary, uzupełniane dubowo grającym basem oraz niezwykle klimatyczną, wszechstronną aranżacją perkusji. Muzyka FREN to również kompromis między łowieniem melodii, poszukiwaniem ciekawych harmonii i partiami bardziej dynamicznymi.
„Gorąca linia”
Koncert w Pracowni FLU Grypy Twórczej

Folk session ze Żmijem

Folk Session ze Żmijem
Impro-Etno-Folk Collective
[Kraków]

Folk Session czyli jam z przytupem. Muzyczny kolektyw, który od 2 lat ożywia folkowe środowisko w Krakowie śpiewnymi, tanecznymi i transowymi improwizacjami w klimatach słowiańsko/bałkańsko/dalekowschodnich.
Live jam #1
Live jam #2
Folk session ze Żmijem na Facebooku

Blue-collar Beavers

Blue-collar Beavers
Alternative Rock
[Kraków]

Kapela obracająca się w klimatach rocka i alternatywy. Zespół stawia na własny, oryginalny materiał, uderzając w lekki vintage. Założony przez młodą załogę, dla których liczy się przede wszystkim dobre gitarowe granie, dystans do samych siebie, otoczenia, jak i do całej branży muzycznej, która obecnie jest niszczona przez niepotrzebną napinkę i przerost ambicji nad treścią. W tej chwili trwają intensywne prace nad pierwszym studyjnym albumem, którego zapowiedzią są dwa opublikowane single.
„Dull Jack”
„Taurus Woman”

Pentagramček

Pentagramček
Alternative Folk-Anti Folk
[Košice] [SK]

Wesołe piosenki dla wszystkich istnień z dużą dozą humoru.
” Zúbky”
Pentagramček na Bandcampie
Pentagramček na Facebooku

Totall Essence